Na obsah stránky

ADSL a Tiscali

jaques | | # permalink

Služba ADSL je u nás již pěknou chvilku. Existuje řada providerů – od Českého telecomu, přes GTS, Nextru, až třeba po Tiscali…

Mám možnost pozorovat, jak se věci mají právě v Tiscali, takže své úvahy budu směřovat pouze k této firmě. Pro Tiscali je stále nejlepším zdrojem příjmů klasické připojení přes Dial-Up. ADSL, ač jsou na něj solidní reklamy, je stále jen méněcennou službou. A podle toho tato služba taky vypadá. Připojení je pomalé(agregační poměr je značný, takže na solidní brouzdání je nutná aspoň 1024), spojení často vypadává a nakonec můj oblíbený problém s Asus routerem, který Tiscali prodává. Tento router funguje u všech providerů naprosto bezproblémově – pouze u Tiscali se seká, zapomíná nastavení, nelze se na něj vůbec připojit, často na něm padá synchronizace a mnoho dalších problémů… To už se vůbec nezmiňuji o fair politice, která je zaměřena proti stahovačům… (Pokud budete stahovat moc(3GB/měsíc na 512), tak vám snížíme prioritu paketů.)

Závěrem snad jen tolik, že ADSL je dobrá myšlenka, pokud se ale rozhodnete pro Tiscali, tak budete proklínat den, kdy Vás napadla :)

Takže užívejte a nezuřte. :)

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.