Na obsah stránky

Desktopsidebar

Aleš Roubíček | | # permalink

Od té doby, co jsem připojen na internet více méně permanentně, jsem začal používat několik užitečných aplikací s on-line životem spojených. Jenže těch aplikací začínalo být mnoho a ve změti okének jsem se začal pomalu ztrácet. Po tom, co jsem viděl screenshoty z budoucích Windows Longhorn, mi padl do oka sidebar a hledal jsem něco podobného, co by fungovalo v mých XP.

Po dlouhém hledání a zkoušení různých imitací, jsem narazil na Desktop Sidebar. Je to freeware se silnou uživatelskou podporou. V základní instalaci získáte několik panelů, skinů, editor skinů a SDK. Další skiny a panely se dají stáhnou na Extension Exchange Page.

Panely, které mě zaujaly

V první řadě, každého zaujmou analogové hodiny. Panel hodiny má dva módy – analog a digital. V digital modu můžete zobrazovat buďto pouze hodiny, nebo si nechat zobrazit datum. Podporuje rovněž standardní zástupné znaky, pro vlastní formát zobrazovaného času a data.

Dále tam mám panel počasí, který zobrazuje aktuální a budoucí počasí, dokonce podporuje i česká města. Klasika je panel snadného spuštění, který je ekvivalentní s tím co je ve Windowsech. Pak používám ve stacku tyto panely, mezi kterými si přepínám pro lepší přehlednost.

  1. Novinky – Geniální RSS čtečka, novinky máte hned po ruce, bez překlikávání.
  2. Kalendář – Napojení na Outlook Kalendář
  3. Úkoly – Napojení na Outlook Úkoly
  4. Poznámky – Napojení na Outlook Poznámky
  5. Miranda – Mám po ruce všechny své kontakty, které jsou on-line (existuje i panel ICQ a MS Messenger)

Já ještě používám panel zatížení systému, kde je pěkně vidět, jak můj stroj trápí.

Pro Desktop Sidebar existuje spousta dalších panelů, já jsem tu popsal pouze ty, které se mi časem osvědčily. Namátkou z těch které jsem kdy zkoušel: MediaPlayer, WinAMP, Azureus, IP Address, Color Picker, Shutdown.

Aplikace je lokalizovaná i do češtiny a funguje na Windows 98 a novějších. Pokud máte dostatek paměti (RAM) a trochu času na vyladění podle vlastních potřeb, odměna ve smyslu urychlení vaší práce vás nemine. Je to opravdu užitečná aplikace.

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.