Na obsah stránky

O soutěži LCD za web

Aleš Roubíček | | # permalink

Dnes mi přišel e-mail, že moje aplikace splnila podmínky pro přijetí do soutěže LCD za web. E-mail po mně požaduje kontaktní údaje, pro poslání trička a knihy. To jsem rád. Jal jsem se tedy prohlížet konkurenci v soutěži. Bohužel zajímavých aplikací, ať už funkčností nebo designem, jsem moc nenašel. Pár výjimek se však najde, jejich autorům gratuluji k pěkné práci.

Bohužel většina přihlášených aplikací je postavena na Starter Kitu Personal web page nebo jeho klubové variantě. To by mi ani tak nevadilo, ale spousta lidí si ani nedala tu práci, aby něco změnila, třeba jenom text. Prostě si udělali nový projekt a uploadovali ho na server. Škoda, myslel jsem, že potkám spoustu zajímavých stránek od lidí, kteří jsou podobně postiženi jako já ;)

Další várka prací je pro změnu nedostupná, buď obsahuje nějakou chybu – většinou ConnectionString na ASPWEBu – nebo aplikace není vůbec.

Ještě si neodpustím trochu jedovatou poznámku na adresu jednoho nešťastníka, který mi vykrádá obsah. Není to poprvé ani naposledy, ale smířit se s tím nehodlám. Psaní těch článků si vyžádalo nějaký můj čas i know-how a pak si je někdo zkopíruje, navíc ještě zkrátí, a podepíše se pod to. Nakonec se s tím přihlásí do stejné soutěže jako já a myslí si, že si toho nevšimnu. Dotyčnému už jsem napsal e-mail s prosbou o nápravu. Pokud tak v dohledné době neučiní, budu ho lynčovat po webovém způsobu…

Ještě k mé účasti. Do soutěže jsem přihlásil svůj redakční systém Gryphoon, jenže z pochopitelných důvodů nemůžu nechat lidi procházet se v mojí administraci, ani kdybych jim ořezal práva. Proto bych hodnotící chtěl požádat, aby aplikaci hodnotili z frontendu, tedy takové věci, které mohou používat obyčejní čtenáři. Jsou tím například věci jako: Galerie, různé informační boxy, které se načítají z různých XML zdrojů, syndikační služba a další komponenty Gryphoonu. Děkuji za pochopení a držte mi palce, popřípadě mi pošlete svůj hlas, mé soutěžní číslo je 1025.

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.