Na obsah stránky

Tohle nechápu

Aleš Roubíček | | # permalink

Už je tomu více než rok, co jsem spokojeným uživatelem perfektní freemailové služby z dílny Google – GMail. Asi tak půl roku existuje Google Talk – instantní zprávař postavený na otevřených protokolech Jabber. Pokud chcete používat Talk, musíte mít GMail, což neni asi nepotěšitelné omezení. Před asi týdnem došlo k integraci Talku přímo do GMailu. Můžete chatovat přímo z GMailu se svými Talkovými a Jabber kontakty, historie zpráv se ukládá na serveru – další pozitivum.

Ale teď k tomu proč tenhle spot píšu. Nová funkčnost je prozatím dostupná pouze v angličtině (ok tu mám stejně nastavenou) a v prohlížečích Firefox a Internet Explorer. Tady jsem si taky řekl „ok“, používám Netscape Browser 8.1 postavenej na obou zmiňovaných. Těšil jsem se, že už brzo budu moc Talkovat přímo z GMailu, ale ouha. Dnes jsem náhoudou na GMail koukal ve Firefoxu a Talk mám dávno integrovaný, rychle mrknu do Netscapu – NIC.

Tohle opravdu nechápu.

PS. pokud máte zájem si to zkusit a podpořit mě (a nejen mě) v přechodu z ICQ, nabízím vám pozvánky do GMailu, takže neváhejte a pokud ještě GMail nemáte a chcete ho, napište mi.

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.