Na obsah stránky

Školení OOP, UML a návrhových vzorů

Aleš Roubíček | | # permalink

Poslední tři dny jsem se účastnil školení OOP, UML a návrhových vzorů, které pořádá René Stein. Na školení jsem se dostal čirou náhodou a dověděl jsem se o tom až den před zahájením – můj kolega Filip se nechal zapsat právě na tento kurz, ale vzhledem k tomu, že zrovna dokončuje důležitý projekt, nemohl se zúčastnit. Protože již byl kurz zaplacený, byl jsem nakonec vyslán já – tímto děkuji ;)

Začnu nejdříve tím, co se mi na kurzu nelíbilo: nelíbilo se mi, že pro tři učebny je pouze jedna toaleta v podobě jedné mísy. Tím výčet mé nespokojenosti končí :)

René se ze mne snažil vypáčit nějaký feedback, ale záměrně jsem mlžil a nechal jsem si ho až na tento zápisek, který píšu po shlédnutí kompletní sady přednášek. Školení pro mě bylo přínosem, ať už proto, že jsem se setkal se zajímavými lidmi z oboru nebo proto, že jsem poznal příjemnou pizzerii, která leží jen pár metrů od míst, která jsme skoro denně navštěvoval několik let (2,5 roku FELace na katedře počítačů :D). Samozřejmě, že největším přínosem pro mě byl obsah přednášek, kdy se René snaží v prvním dni projet OOP s návazností na UML, zbořit některé mýty – to já rád – a srovnat znalosti posluchačů na úroveň, se kterou budou schopni vstřebávat informace prezentované v následujících dnech. Musím říct, že je to pěkná nalejvárna a to, co jiní vykládají celé semestry, René zvládne za tři dny a má to větší efektivnost. Výhodou tohoto kurzu je spousta praktických ukázek a výměna zkušeností z praxe lektora, tak účastníků kurzu.

Vzhledem k tomu, že je školení velice přínosné, musím ho doporučit všem, kdož mají zájem navrhovat a psát kvalitní objektové aplikace. René taky chystá návazný kurz, který bude zaměřen více na praktickou stránku věci s využitím znalostí právě z tohoto kurzu. Nevím, jestli neprozradím nějaké tajemství, ale můžeme se těšit i na knihu věnovanou této problematice. Díky René.

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.

Reakce v síti

Líbilo se

  • Načítají se data…

Přeposláno dál

  • Načítají se data…

Komentáře

Okomentováno