Na obsah stránky

Pár tipů pro vývojáře.

Aleš Roubíček | | # permalink

Microsoft vydal service pack 1 pro Visual Studio 2003 a do konce roku by snad mohl vyjít service pack i pro Visual Studio 2005.

Sháníte source control? Ale nechce se vám složitě instalovat Subversion. Doporučuji PureCM. Instalace je velice jednoduchá a pokud vám budou stačit dvě současná připojení v jedné hodině, je i zcela zdarma. Ideální řešení pro jednotlivce i malé týmy. My ho v práci používáme už několik měsíců a i díky našemu feedbacku se produkt posunul o dost dopředu a odchytalo se i několik chyb. :)

Znáte DXCore? Ne? Škoda :) DXCore je framework integrující se do Visual Studia a poskytující API pro práci s kódem. Na DXCore jsou postaveny placené produkty CodeRush a Refactor!. Mě se docela zalíbil plug-in na kotrolu dodržování konvencí pro psaní kódu. Další zajímavé pluginy se dají najít a nebo dopsat :)

Už jste zkoušeli Sandcastle? Jde o kompilátor dokumentace k dotnetovým assembly. Bohužel jeho použití není nejtriviálnější (zlatej nDoc). Naštěstí se našlo několik lidiček, kteří napsali shellové skripty, baťáky a podobně, ale i to se mi nelíbí :) Nejelegantnějším řešením se mi zdá být MSBuild target a Dokumentační projekt integrovaný přímo do Visual Studia.

Doufám, že aspoň něco zužitkujete ;)

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.