Na obsah stránky

Exkluzivní zprávy z vývoje Atlas Map

Daniel Steigerwald | | # permalink

Vývoj map trval ultra krátkou dobu. Něco pod tři měsíce. Gattovi diagramy opět prokázali, že když chcete boha rozesmát – sdělte mu své plány. Dnes večer (ale raději až po půlnoci) mapy opět krapet dospějí. Lehká sumarizace, co je nového na Atlas mapách, doplněná stručným komentářem – z pohledu vývojáře.

Nové funkce: GPS souřadnice, nasosnutí i vyhledání.

Brouci:

Opera

Opera ano (skoro) – v průběhu celého vývoje map jsem testoval i v Opeře. Tento nejpomalejší prohlížeč (platí pro AJAX aplikace, které hooodně malují) používají skoro všichni mí přátelé, takže opomenout ho, dodám munici do debat svým názorovým oponentům – a to nechci :) Tak tento prohlížeč byl těsně před releasem map sestřelen unikátním fixem pro IE, jež jediný ho donutí (kromě úpravy HTTP hlaviček) korektně kešovat pozadí.

Takže pozor, fixem fixovat jen IE, jinak XmlHttpRequest v Opeře stávkovat bude.

Další „problém“ Opery. Její pedantské lpění na standardech bohužel způsobilo, že poslední dvě měřítka stále nefungují. DIV o šířce půl miliónu px prostě vadí :) Má ale štěstí holka, protože ten vadí i mě, a půjde-li vše ok, příští týden budou mapy šlapat pod Operou kompletně.

PS: rychlost map v pořadí od nejrychlejšího prohlížeče: IE7, IE6, FF a Opera (nejpomalejší).

PS2: Safari více méně funguje, ale věnovat více se mu budu týden přespříští.

Kolečko myši

Po ostrých debatách mezi zastánci GIS a těmi co o GIS vůbec nic nevědí ;) kolečko otočeno (pro ostatní, teď se chová jako na mapách Googlu)

PNG v Inernet Exploreru

Implementace PNG v IE7 se interně stále spoléhá na staré známé filtry IE6, jež mají tu pěknou vlastnost, že jich nelze aplikovat více přes sebe. (pro ostatní, bublina v IE7 už vypadá ok, bohužel jsme se museli rozloučit s efektem opacity)

A to je zatím vše. O dalších opravených chybách se šířit nebudu ,–)

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.

Reakce v síti

Líbilo se

  • Načítají se data…

Přeposláno dál

  • Načítají se data…

Komentáře

Okomentováno