Na obsah stránky

Máte rádi své oči?

Aleš Roubíček | | # permalink

Jako programátor koukám velkou část dne do monitoru, ztoho asi 70% času do Visual Studia (VS). Problém je, že VS nemá ve výchozím nastavení zrovna nejergonomičtější barvy a fonty. Font je pravděpodobně věcí osobního vkusu a kvality zraku, ale obrovské bílé jasně svítící plochy nejsou pro oči to nejslepší. Jednoho dne, kdy už jsem docela slzel a pálili mě oči, jsem se rozhodl, že musím změnit theme :) A to nejlépe na nějaký málo kontrastní a nejlépe s tmavým pozadím.

Přenesení themu není naštěstí ve VS2005 veliký problém a najít ten správný, již předpřipravený jistě ulehčí stránka Is your IDE hot or not?. Mě osobně nejvíce sedí oldschool theme alá Turbo IDE od Borlandu. A font? Do teď jsem používal Fixedsys, ale pro změnu jsem se vrátil ke Consolasu, který se na LCDčku s ClearTypem čte asi nejlépe.

ukázka tématu

Jak naimportovat theme

Stáhněte si požadovaný theme. Rozbalte ho do adresáře s vašim nastavením pro VS2005 (obvykle %My Documents%\Visual Studio 2005\Settings). Ve Studiu pak postupujete po ose Tools > Import and Export setting Next, tady můžete zazálohovat své aktuální nastavení nebo dát No a Next, vyberete v sekci My Setting stažený theme a Finish.

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.

Reakce v síti

Líbilo se

  • Načítají se data…

Přeposláno dál

  • Načítají se data…

Komentáře

Okomentováno