Na obsah stránky

Novinky v Texy.net

Aleš Roubíček | | # permalink

Není tajemstvím, že pracuju na Texy.net, což je komponenta, která umožňuje používat Texy! i na platformě .net. Tento článek by měl poodhalit jak bude vypadat příští verze, na které momentálně pracuji.

  1. Změna namespace z Rarous.Texy na Rarous.TexyNet. Důvodů mám hned několik. Zapré to lépe reflektuje název produktu, zadruhé bude smysluplnější kód při volání hlavní třídy Rarous.TexyNet.Texy než ten dosavadní v RC1 Rarous.Texy.Texy.
  2. logo Logo :) Logo Texy.net vychází z nového ještě více sexy loga Texy2.
  3. Vlastní stránky poběží na adrese www.gryphoon.net/texy/, protože Texy.net je nedílnou součástí Gryphoonu. Pravděpodobně poběží i wiki.
  4. Deklarativní konfigurace zůstane zachována a pravděpodobně bude ještě rozšířena o nové možnosti.
  5. Texy.net už nebude jen XML-RPC wrapper, ale pomocí provider modelu bude jednotným API pro několik možných poskytovatelů Texy! v dotnetu. Na tuto myšlenku mě navedl Tomáš Petříček se svým pokusem zkompilovat Texy! ve Phalangeru. Díky Texy.net a PhalangerProvideru bude použití Texy! více dotnetovské a sexy :) Další provider bude pro Texy-WS přes SOAP apod. Každý si bude moci vybrat, co mu více vyhovuje.
  6. Rád bych dotáhl dokumentaci do kvalitnější formy, jen ještě nevím zda ji celou ponechat v MSDN like stylu nebo na wiki.
  7. Dá-li DGX, bude nová verze používat Texy2, přinejmenším v XML-RPC.

Související

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.

Reakce v síti

Líbilo se

  • Načítají se data…

Přeposláno dál

  • Načítají se data…

Komentáře

Okomentováno