Na obsah stránky

Kecálek ve Visual Studiu

Aleš Roubíček | | # permalink

Leopold by možná řekl: „Člověče, to je dobrý, tohleto! To vypadá jako, že pracuju, ikdyž ne. To je dobrý :).“ Bohužel už není mezi námi, takže se to asi nedovíme. Nebojte, nenašli ho udušeného počítačovou myší, to jen přesedlal z Visual Studia na linux, a kdo ví, v čem píše teď :D.

A co že by se mu tak líbilo? Hledajíce PyTel na zajíce, tedy vlastně, kterak zapnout podporu IronPythonu ve Visual Studiu (dále jen VS), jsem narazil na nutnost stáhnout si Visual Studio SDK, kde je jedním z ukázkových balíčku (čtyři projekty) právě integrace IronPythonu do VS. Ale to jen tak na okraj. Hlavní důvod, proč toto pišu je, že jsem v souvislosti s VS SDK narazil na velice zajímavý projekt s názvem VSMessenger.

Název samotný může ledasco napovědět. Vězte tedy, že se jedná o integrovaný kecálek (IM klient) přímo do prostředí VS. Tady je ukázkové video, že nekecám. Na výběr máme dokonce dva providery. Tím prvním je samozřejmě Windows Live Messenger, u kterého si můžete na speciálním toolbaru držet informaci o stavu vybraných kontaktů. Po kliknutí na jméno se vám ale otevře chatovací okno WLM. Druhým, pro mne o dosti zajímavějším, providerem je Jabber (chcete-li XMPP) provider. Ten je do VS integrován kompletně i s chatovacím ok­nem.

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.