Na obsah stránky

V zajetí sociálních sítí

Aleš Roubíček | | # permalink

Nedávno jsem zkusil nainstalovat sociální prohlížeč Flock. Nebylo to poprvé, ale tehdá jsem ještě nebyl tak socializovaně zasíťován. Teď už jsem, tak mu zkouším dávat druhou šanci.

Jako hlavní prohlížeč používám IE7 ve Vistě a jsem s ním plně spokojen, používám i zbylé z velké čtverky (Firefox, Safari, Opera) – pro pracovní účely, jako programátor webových aplikací je nemohu ignorovat.

Po tom, co jsem si přečetl zprávičku, že Flock 1.1 bude podporovat i moji oblíbenou Picasu, řekl jsem si, že bych ho měl zase zkusit. Tak jsem si v pátek nainstalovat verzi 1.0 a začal objevovat její možnosti.

Nově zapojen

Díky Flocku jsem se zapojil do dalších web 2.0 sítí :). První byl twitter a začal jsem microblogovat. Hned při registraci jsem pozval pár svých známých a první, kdo se mnou začal, nebyl nikdo jiný než Jan Bien „Mravenec“ – duchovní syn služby Weblogy.cz.

Dobrý na twittru je, že do něj můžete posílat zprávy i přes Jabber (např. Google Talk) nebo SMSkou. Ve Flocku pak vidíte vaše kontakty s jejich aktuálními stavy. :)

Při hlubším zkoumání jsem zjistil, že přes tlačítko pro přihlašování RSS kanálů lze přidávat kanály i do Google Readeru, který používám jako čtečku kanálů. To se mi líbí, v IEčku jsem dosud používal bookmarklet. Další věcí, která mě mile překvapila, bylo, že bookmarky lze ukládat do online služby del.icio.us. Tuto službu jsem dosud nepoužíval, ale už je na čase. :) Takže to je zatím poslední sociální síť, ve které jsem uvízl.

Budu Flock ještě pár dní zkoušet a možná po necelých dvou letech opustím IE7… Možná také po této zkušenosti obnovíme myšlenku zesocializovat službu Weblogy. Kdo ví…

Související

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.

Reakce v síti

Líbilo se

  • Načítají se data…

Přeposláno dál

  • Načítají se data…

Komentáře

Okomentováno