Na obsah stránky

David se vrhl na Goliáše XHTML

Aleš Roubíček | | # permalink

DGX se rozhodl vydat článek s titulkem Konečně pravda o XHTML a HTML a moudře zakázal komentáře, protože toto je stále téma, které dokáže pěkně blafnout. Díky tomu můžu napsat svůj komentář u sebe.

  1. Dovolil bych si nesouhlasit s následujícím tím, úryvkem, z části Prasárny.

    XHTML kód zase třeba používáním řetězců abc, AbC, aBC pro různé třídy.

    Hodnoty atributů class a id jsou stejně case-sensitive jak v HTML, tak v XHTML. Pokud se tak nechoval např. Netscape 6-, byla to chyba jeho interpreteru CSS.

  2. Můj názor na DTD v XHTML je již nějakou dobu celkem jasný – přináší jen problémy, stěžuje rozšiřitelnost. Užívejme raději schéma a jmenné prostory. Jediný důvod k použití DTD v XHTML je, bohužel, přepínání prohlížeče do standard modu.
  3. Dle mého názoru je velkou výhodou XHTML v čisté podobě to, že je lépe čitelné pro lidského čtenáře, protože se může lépe orientovat (vizuálně), kde daný element končí a kde začíná.

Největším problémem bezesporu je XML samotné. Jeho striktnost a jednoznačnost vyvolává v kreativní části lidstva ranní nevolnost. Jak jinak si vysvětlit, že ani relativně velké firmy nejsou schopné dodávat dobře sestavené dokumenty?

Tagy: XHTML

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.