Na obsah stránky

Změny na stránkách

Aleš Roubíček | | # permalink

První viditelnou změnou je úprava RSS exportu, odedneška se budou v hlavním feedu zobrazovat celé články. Pokud chcete v mém feedu i nadále pouze perexy, použijte adresu http://feeds.feedburner.com/rarous/weblog. Je to experiment, ve kterém si chci ověřit, jaký vliv to bude mít na návštěvnost – čtenost článků. Druhým důvodem je Technorati – doufám, že tak začne indexovat tagy.

V rámci optimalizace výkonu homepage jsem všechny agregované feedy hodil do FeedBurneru, který jim dokáže nastavit cachovací hlavičky a hlavně ETag, kterej např. google nikam nedává. Navíc má mnohem kratší odezvy.

Teď mám na hlavní stránce celkem tři úrovně cachování.

  1. Veřejné. Stránka má nastavené cahování u klienta a po cestě na dvě minuty – její rychlejší aktualizaci nečekám a je to spíš ochrana proti zběsilému refreshování.
  2. Output cache na serveru. Využívám cachovacího mechanismu ASP.NET a vyredrovaná stránka se na serveru cachuje 5 minut. To má výhodu v tom, že se posílá odpověď 304, když se obsah nezměnil.
  3. Cachování agregovaných dat. Když načtu feed, uložím si ho pod jeho ETagem do cache na 45 minut. Při dalším dotazu se pošle požadavek HEAD a stáhnou se jen hlavičky. Pokud se změnil ETag, tak ho v cache nenajdu a musím data načíst GETem.

Myslím, že teď je to celkem účinné, ale stejně ještě přijde časem jedna změna, kdy se o načítání feedů nebude starat Controller, ale na pozadí poběží task, který bude agregovat podobně jako služba Weblogy.cz.

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.

Reakce v síti

Líbilo se

  • Načítají se data…

Přeposláno dál

  • Načítají se data…

Komentáře

Okomentováno