Na obsah stránky

Konec dobrý, všechno dobré!

Aleš Roubíček | | # permalink

Je tomu téměř 28 měsíců, co jsem nastoupil do Atlasu. Tuto událost jsem oznámil tady na blogu spotem Rarouš v Atlasu. Atlas byl mé první zaměstnání, nastupoval jsem do něj přímo za školy. Tímto chci Pájovi a Renému poděkovat za důvěru a šanci, kterou mi dali.

Za ty více než dva roky jsem poznal spoustu skvělých lidí, kteří byli více než kolegy z práce. Atlas byl něco jako rodina. Ne vždy to bylo růžové, ale takový je život. V průběhu svého působení jsem vystřídal několik produktů. Začínal jsem odblešováním Pokecu. V tomto období se mě Honza rozhodl přidat mezi zdroje W3Blogy.cz, podotýkám, že proti mé vůli :D. Dalším úkolem bylo napsat importovací rozhraní pro Atlasí redakci. Následovala neslavná úprava Registrace, dovolená na Krétě, první Teambuilding a hektická příprava Atlas Checku.

Atlas.Opus

V té době (listopad 2006) se už vymýšlel koncept Opusu, já jsem vždycky přisedával poblíž a poslouchal, o co jde. Nakonec jsem se dostal do týmu interních systémů a katalogu, ve kterém jsem byl dosud. Opus mělo být řešení, které nahradí několik interních systémů, které už byly těžko udržovatelné a málo kdo do nich viděl. V podstatě to byla je stromová atributová databáze s definovatelnými typy vč. dědičnosti a tzv. rozhraní. Velice zajímavý projekt, na kterém jsem získal spoustu zkušeností.

Mým hlavním úkolem bylo vytvořit nad Opusem katalogy. Prvním projektem byla registrace do Atlasu Firem, tak trošku marketingově uspěchaná věc, která díky špatným rozhodnutím ztratila svůj efekt. Ta se spouštěla, tuším, někdy v březnu 2007. V červenci se pak pustili „malé katalogy“ Obchody a Sex. V září se spouštěla první verze velkého katalogu, která ještě z části tahala data ze staré databáze (placené zápisy) a z části z nové (bezplatné). Dalším krokem v migraci, bylo napsat administrační rozhraní pro obchodníky, aby mohli v Opusu prodávat a zbavili jsme se tak Firmátoru.

Ke konci roku jsme měli připravené rozhraní pro testování a v březnu jsme migrovali poslední placené zápisy do nového systému. V plánu byl další rozvoj, částečné přebírání některé funkcionality SalesModulu, který měl být nahrazen CRM řešením, a další zajímavé služby. Ale pak přišlo spojeno.cz…

Odpojeni.cz

Nastala doba chaosu, různých jednání a tak. Postupem času se ukazovalo, že v takovéto firmě už dál pracovat nechci. Podobného názoru jsem nebyl sám a tak vzniklo Odpojeni.cz. Spoustu odborných komentářů k této události si jistě dokážete dohledat na Lupě a Živě sami. :) Je až k nevíře, jak se nám to všechno pěkně podařilo na těch woknech naklikat. :)

Pomalu jsem se tedy proklikal k závěru. Co napsat? Za posledních pár měsíců se ze mě stal téměř alkoholik, profesionální hráč Call of Duty, filtr Centráckého spamu (ty lidi si na mejlech fakt ujížděj), sabotér, rebelant a já nevím co ještě – jo vlastně, jo měl jsem i víc času blogovat… Určitě to všechno byly zkušenosti k nezaplacení a já už se těším na ty nové, v příštím zaměstnání, kam nastupuju v úterý společně s většinou Atlasího vývoje a slečnou Veronikou. :P Držte mi palce.

Ich komme!

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.

Reakce v síti

Líbilo se

  • Načítají se data…

Přeposláno dál

  • Načítají se data…

Komentáře

Okomentováno