Na obsah stránky

NForms na Codeplexu

Aleš Roubíček | | # permalink

Na Codeplexu se objevil nový opensource projekt a není to nic menšího než NForms. Zatím jste se o nich mohli jen dočíst u mě na blogu a prakticky vyzkoušet taktéž tady – přidávání komentářů frčí na NForms. Nyní však máte jedinečnou možnost stáhnout si zdrojáky, poučit se z nich, nahlásit chyby nebo diskutovat náměty na vylepšení, zkompilovat, spustit testy a konečně nasadit a používat ve vlastních projektech.

No není to skvělé?

K čemu je to dobré?

NForm jsem napsal jako programátorské cvičení. Líbila se mi Davidova myšlenka, chtěl jsem napsat něco v C# 3.0… Jenže je to taky docela užitečná věc. Daj se pomocí toho snadno vytvářet znovupoužitelné formuláře nezávislé na infrastruktuře. Můžete je používat jak v klasickém ASP.NET modelu (můžete použít více než jeden formulář na stránce), tak v MVC nebo MVP modelu.

Další vývoj

Aktuálně připravuju podrobnější dokumentaci na wiki, ale pro začátek jistě bude stačit pár mých spotíků tady na blogu, příklady užití najdete v Unit Testech, popřípadě další moudra najdete v nedokonalých XML komentářích v samotném kódu.

Při psaní wiki jsem už našel nějaké možnosti pro vylepšení, tak až bude připraveno, hodím je zase na Codeplex. Stay tuned…

Časem bych chtěl přidat podporu validace na straně klienta. Zatím se generují jen některé třídy, na které lze napojit vlastní implementace v JavaScriptu, ale není to nic pro složitější validaci…

Credits

Musím poděkovat Davidovi za inspiraci, NForms jsou značně obšlehnuté od Nette::Forms (dříve známé jako NForms), trochu inspirace jsem pobral i u New Forms z djanga, některé zajímavé nápady, jak využít novinky C# 3.0 pro změnu z ASP.NET MVC. Takže díky!

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.

Reakce v síti

Líbilo se

  • Načítají se data…

Přeposláno dál

  • Načítají se data…

Komentáře

Okomentováno