Na obsah stránky

Stáhněte si Texy.net a NForms přes SVN

Aleš Roubíček | | # permalink

Projekty, které se rozhodnu vypustit ven, většinou hostuju na CodePlexu. Jeho UI mi přijde mnohem rychlejší než konkurenční SourceForge a přehlednější než Google Code. Nevadí mi, že za tímto hostingem stojí velký zlý Microsoft, naopak to vítám. Tento projekt byl jedním z prvních krůčků na podporu OpenSource ze strany Microsoftu a navíc je místem, kde samotný Microsoft uveřejňuje spoustu zajímavých projektů. Například budoucí části ASP.NET.

Ale zpět k tématu. Tento hosting je postaven na Team Foundation Serveru (TFS), který je centrem pro týmovou práci, verzovacím systémem a v neposlední řadě i systémem pro vedení požadavků a úkolů. Tím se odlišuje od konkurence, která většinou používá tradiční SVN, což je po léta de-facto standard pro verzování OpenSource projektů. Komunita dlouho volala po tom, že chtějí SVN i CodePlexu. V MS nakonec udělali kompromis.

SVN Bridge

SVN Bridge byl první krok. Je to taková malá utilitka, kterou si spustíte na vašem počítači a ona překládá vaše SVN požadavky do řeči, které rozumí TFS. Můžete s ní pak používat oblíbené nástroje jako TortoiseSVN nebo VisualSVN. Ale pořád je tu nutnost donahrát si utilitu a ani URL repository ve tvaru http://localhost:8081/<tfs.server.name>/<projectname> nejsou nějak úchvatná.

Tento měsíc však došlo k zásadní změně. Na Codeplexu byl nasazen serverový SVN bridge, takže už nemusím pouštět lokální verzi, ale rovnou můžu pro snadný přístup přes SVN nástroje používat adresy následující:

  1. pro NForms https://nforms.svn.codeplex.com/svn
  2. pro Texy.net https://texynet.svn.codeplex.com/svn

No a vy také ;)

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.

Reakce v síti

Líbilo se

  • Načítají se data…

Přeposláno dál

  • Načítají se data…

Komentáře

Okomentováno