Na obsah stránky

Testování routingu v ASP.NET

Aleš Roubíček | | # permalink

Nejspíš poslední zastávka u routingu v ASP.NET bude o tom, jak jednoduše testovat pravidla v routovací tabulce.

Pokud váš projekt doroste do rozměrů, kdy máte spoustu routovacích pravidel a pomalu se v nich začínáte ztrácet, nebo se vybírá jiné pravidlo než byste si představovali, nebo jen chcete zjistit, jak to vlastně funguje, hodil by se nástroj, kterým by se to dalo snadno zvládnout. A takový existuje! Pojďme se na něj podívat.

Routing debugger

Ten nástroj se jmenuje ASP.NET Routing Debugger a jeho autorem je samotný Phil Haack product manager ASP.NET MVC, Routingu a integrace DLR do ASP.NET.

Jeho užití je poměrně velice jednoduché. Nejprve je nutné si debbuger stáhnout, rozbalit a přidat do projektu referenci na rozbalenou knihovnu. Pak už jen stačí do Global.asax přidat následující řádek (za registraci routovacích pravidel):

protected void Application_Start() {
  RegisterRoutes(RouteTable.Routes);
  RouteDebug.RouteDebugger.RewriteRoutesForTesting(RouteTable.Routes);
}

Odteď bude všechny požadavky požírat debbuger routingu. Když si projekt spustíme, uvidíme pěknou tabulku, kde jsou vypsaná jednotlivá pravidla, včetně příznaku, která jsou zrovna vhodná pro aktuální URL. Ano, vhodných pravidel může být povícero, ale vždy se vybere jen ta, která je první v pořadí. Dále pak jsou vidět hodnoty, které jsou z aktuální adresy získány, přednastavené výchozí hodnoty a zpřesňující pravidla.

Snad se bude hodit :)

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.

Reakce v síti

Líbilo se

  • Načítají se data…

Přeposláno dál

  • Načítají se data…

Komentáře

Okomentováno