Na obsah stránky

Strava pro vaše oči, uši a mozek

Aleš Roubíček | | # permalink

Už je tomu nějakej ten pátek, co jsem Marianovi slíbil, že napíšu článek s videama, o kterých si myslím, že jsou velmi dobrá na procvičování funkcionálního programování a abstraktního myšlení vůbec. Tak tady jsou:

MinLINQ

První z nich ukazuje implementaci LINQ operátorů pomocí funkcionální kompozice tří základních operátorů Ana, Bind a Cata:

Rx pod kapotou

Další se zabývá velice zajímavými koncepty asynchroního a konkurenčního přístupu v reaktivních extenzích:

Design programovacích jazyků

Poněkud starší video o tom, jak se vaří programovací jazyky, s lidmi, kteří je opravdu navrhují. Erik Meijer je jedním z mistrů Haskellu a mimo jiné i mozkem za LINQ a Rx ve světě dotnetu. Gilad Bracha je toho času součástí týmu tvořícího Dart. A Mads je v teamu tvořící C#. Takže samí zajímaví lidé se zajímavými pohledy na jazyky.

Fukcionální programování

Další video s Erikem „you know“ Meijerem. :) Také staršího data, ale to na kvalitě neubírá, představuje koncepty funkcionálního programování v dotnetu.

A komu to přijde málo a má chuť (a čas) se do funkcionálního programování opravdu obout, tak doporučuju celou 13 dílnou serii Erikových lekcí. Často jsou ukázky v Haskellu, ale tady jde o koncepty a nakonec není od věci podívat se i na jiný programovací jazyk, že.

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.

Reakce v síti

Líbilo se

  • Načítají se data…

Přeposláno dál

  • Načítají se data…

Komentáře

Okomentováno