Na obsah stránky

Pevnost Boyard

Aleš Roubíček | | # permalink

Pamatujete na devadesátky? V tý době většina z nás vyrůstala a v telce běžel seriál Klíče od pevnosti Boyard. Možná si to neuvědomujete, ale tenhle seriál měl dost vliv na pop kulturu nejen v ČR. A co s tím má společného TopMonks?

letecký snímek pevnosti Boyard

Znělka

Zdánlivě nic, ale vy co nás trochu znáte, tak asi posloucháte CZ Podcast. A právě v jeho znělce můžete zaslechout DnB remix znělky pevnosti Boyard, kterou jsme slýchávali každý víkend i my.

Otec Fura

Otec Fura je v původní soutěži největším vyzyvatelem, ale i rádcem soutěžících. Takové ztělesnění moudrosti (a šibalství zenového mistra).

U nás máme Otce Furu jako chatbota ve Slacku, který sbírá kontinuální zpětnou vazbu na nejrůznější události, co se ve firmě staly.

Ukázka Slack bota Otec Fura – sběr zpětné vazby

Otec Fura nám třeba pomáhá identifikovat potenciálně zbytečné meetingy. Nebo se pokouší zjistit, jak dobře se známe mezi sebou…

Ukázka Slack bota Otec Fura – kvíz
Ukázka Slack bota Otec Fura – pochlebování

Paklíč

Další postavičkou z oblíbené televizní show je Paklíč. Usměvavý liliput, který má klíče ke všem dveřím v pevnosti. My jsme si takového pomyslného Paklíče taky udělali. Nejprve to byl Slack bot, který nám dá vědět, že někdo stojí za dveřma a chce dovnitř. Přímo ze Slacku mu můžete otevřít nebo naopak neotvírat…

Ukázka Slack bota Paklíč

Postupem času se začali objevovat chroničtí zapomínači klíčů, kteří začali Paklíče používat pro svoje potřeby a začali tak otravovat ostatní neustálým chozením na cigárko a zpátky. Tak jsme paklíče naučili otevívat zprávou bez nutnosti zvonit u dveří, což se ukázalo jako problém, protože lidi si nejsou schopný zapamatovat příkaz open 1 nebo open 0.

Které dveře to jsou? Popravdě taky nevím, jen je to vždycky opačně, než si myslím…

Tak jsme si udělali ještě PWA aplikaci, která pro zapomětlivé přidává grafické uživatelské rozhranní, které máte vždycky po ruce.

Ukázka UI PWA aplikace Paklíč

Tedy, pokud si zrovna nezapomenete i telefon…

Kdo další?

Tady dnes náš výčet postaviček končí, ale určitě se časem najde uplatnění pro Pačesa, Félindru nebo Kebuleho. Je to jen otázka času a potřeb.

Někdy příště si ukážeme, jak jsme třeba takového Paklíče dělali, protože to je nejen architektonicky zajímavá výzva.

PS. Kdybyste taky nutně potřebovali šikovného bota nebo appku na míru, rádi vám s tím pomůžeme!

Našli jste v článku chybu? Máte námět na reportáž? Založte mi ticket.

Reakce v síti

Líbilo se

  • Načítají se data…

Přeposláno dál

  • Načítají se data…

Komentáře

Okomentováno